ŠKO-ENERGO CUP 2020 se hraje od 13. do 16. srpna

Publikováno 29.7.2020 03:47

Pořádající Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, švýcarský Floorball Köniz a čeští soupeři FbŠ Bohemians a Tatran Teka Střešovice se utkají na ŠKO-ENERGO CUPU 2020, který volně navazuje na předchozí tři ročníky letního mezinárodního turnaje Bohemia Trophy v Mladé Boleslavi. Hrát se bude od čtvrtka 13. srpna do neděle 16. srpna v Městské sportovní hale. 

ŠKO-ENERGO CUP 2020 se hraje od 13. do 16. srpna

Jednou z klíčových prověrek před rozjezdem superligové sezony bude pro mladoboleslavský tým i letos domácí mezinárodní turnaj. Jeho generálním partnerem je ŠKO-ENERGO.

Zahraniční prestiž ŠKO-ENERGO CUPU dodává účast švýcarského klubu Floorball Köniz, který se účastnil turnaje v Mladé Boleslavi i před rokem. Čtveřici, která si zahraje během čtyř dnů formátem „každý s každým“, zkompletují FbŠ Bohemians a Tatran Teka Střešovice. „Vzhledem ke komplikované situaci ve světě nebylo snadné udržet špičkový standard a mezinárodní status a o to víc jsem rád, že se nám to povedlo,“ říká ředitel turnaje Tomáš Pacák. 

„Prakticky od března, kdy předčasně skončila minulá sezona, náš superligový tým nehrál zápasy v nejsilnějším složení, takže jsme ve velkém očekávání, jaké budou naše výkony. Jsme rádi, že si můžeme zahrát v domácím prostředí, fanoušci mají ideální příležitost vidět nás proti kvalitním soupeřům,“ říká mladoboleslavský trenér Petr Novotný.

„Stále mám v hlavě, jak skončila minulá sezona - kvůli koronaviru jsme si nemohli zahrát ty nejdůležitější zápasy a o to víc se těším na výzvy, které jsou před námi. Čekají nás kvalitní zápasy proti dobrým soupeřům a určitě chceme domácí turnaj vyhrát tak jako v minulých letech,“ říká kapitán mladoboleslavského týmu Jan Natov. 

Předprodej vstupenek na ŠKO-ENERGO CUP začíná ve čtvrtek 30. července ve 12.00 hodin přes web sko-energocup.cz. Videopřenosy ze všech utkání odvysílá LSTV.cz. 

Program ŠKO-ENERGO CUPU 2020
Čtvrtek 13.8. 19.00 FbŠ Bohemians - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav
Pátek 14.8. 19.00 Floorball Köniz - Tatran Teka Střešovice
Sobota 15.8. 16.00 Tatran Teka Střešovice - FbŠ Bohemians
Sobota 15.8. 19.00 Floorball Köniz - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav
Neděle 16.8. 13.00 FbŠ Bohemians - Floorball Köniz
Neděle 16.8. 16.00 Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - Tatran Teka Střešovice

Výsledek zápasu FbŠ Bohemians - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se počítá také do vrcholové části Poháru Českého florbalu. 

Dále čtěte

16.8.2020 18:19 Turnaj ŠKO-ENERGO CUP vyhrál Köniz těsně před Tatranem a Mladou Boleslaví

Srpnový turnaj ŠKO-ENERGO CUP 2020 ovládl švýcarský tým Floorball Köniz. Až poslední zápas rozhodl o tom, že druhé místo patří Tatranu Teka Střešovice. A to i přesto, že v neděli pražský tým padl 4:5 po nájezdech s třetím mužstvem Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. Nejlepším střelcem se stal s pěti góly Manuel Maurer z Könizu, ten se dostal i do výběru hvězd celého turnaje. Nejlépe nahrával tatranský Filip Langer (sedm asistencí).

16.8.2020 17:57 Boleslav srovnala s Tatranem v poslední sekundě, zvládla i nájezdy. I tak je třetí

Pořádající tým Předvýběr.CZ Mladá Boleslav vyhrál 5:4 po nájezdech nad Tatranem Teka Střešovice. Rozhodující slovo měl Jan Natov, který jedinou sekundu před koncem srovnával, načež rozhodl i nájezdy. I přes výhru končí Mladá Boleslav na turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2020 třetí. Ztráta bodu rozhodla o tom, že Tatran obsadil druhé místo a celý turnaj ovládl Floorball Köniz ze Švýcarska. 

16.8.2020 15:04 S Bohemians to vypadalo nadějně, nakonec Köniz urval jasné vítězství

Floorball Köniz ve svém třetím utkání na turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2020 zvítězil nad FbŠ Bohemians 11:6. Před posledním duelem mezi Mladou Boleslaví a Tatranem drží první příčku, z ní je může sesadit pouze vítězství pražského klubu.

15.8.2020 21:02 Mladá Boleslav měření s Könizem nezvládla, padla 4:9

Floorball Köniz napravil páteční prohru s Tatranem a v sobotu si ve fyzicky náročném utkání poradil s pořádajícím týmem Předvýběr.CZ Mladá Boleslav poměrem 9:4. Gólem a asistencí k tomu pomohl český florbalista Martin Kisugite. Ukázal se i Pascal Michel čtyřmi body (2+2). 

15.8.2020 18:18 Tatran si přes vypjaté momenty hladce poradil s Bohemians 10:3

Flrobalisté FbŠ Bohemians prohráli i druhé utkání na turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2020, po Mladé Boleslavi padli i s Tatranem Teka Střešovice, a to jednoznačně 3:10. Naopak Tatran se raduje z druhé výhry po pátečním úspěchu nad Könizem.

Partneři turnaje