Tatran se nevzdal a první utkání s Könizem zachránil v nájezdech

Publikováno 14.8.2020 21:14

Páteční zápas na turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2020 proti klubu Floorball Köniz dopadl pro Tatran Teka Střešovice vítězně. Florbalisté českého týmu předvedli po špatné druhé třetině výborný návrat do utkání. Smazali tříbrankový náskok Švýcarů a nakonec vyhráli 7:6 po nájezdech. Ty rozhodl Petr Novotný freestylovým blafákem.

Český tým vstoupil do svého prvního zápasu na turnaji výborně, po první třetině vedl zásluhou Šindeláře, Havlase a Nováka 3:1. Opatrnou hrou a trpělivou rozehrávkou se mu dařilo eliminovat útoky Könizu.

Ale jen do té doby, dokud Tatran nezačal chybovat.

Ve druhé třetině začal Köniz trestat. Ve 29. minutě se trefil v rozmezí osmi sekund, ve 31. v rozmezí třinácti a otočil tak skóre na 3:6.

Zdálo se, že Köniz si jde jistě za výhrou, jenže Tatran to nevzdal. Ve třetí třetině přidal na tempu, začal soupeře přehrávat a hlavně dával góly.

Trefil se opět Šindelář, následovali ho Vítovec a Brautferger.

Utkání tak Tatran dovedl do nájezdů, v nich rozhodl freestylovým blafákem Petr Novotný.

V nájezdech se dvakrát trefil i Langer, přičemž už v průběhu základní hrací doby zapsal tři asistence. Za Köniz se gólem a dvěma asistencemi připomněl Manuel Maurer.

Branky a nahrávky: 12. Šindelář, 14. Havlas (Langer), 15. Novák (Sádlo), 44. Šindelář (Langer), 49. Vítovec (Langer), 53. Brautferger (Havlas), rozh. nájezd Novotný - 15. Saner (Maurer), 24. Maurer (Haldemann), 29. Jirebeck (Müller), 29. Engel (Maurer), 31. Willfratt (Jirebeck), 31. Michel (Engel) Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0Diváků: 50.

Dále čtěte

16.8.2020 18:19 Turnaj ŠKO-ENERGO CUP vyhrál Köniz těsně před Tatranem a Mladou Boleslaví

Srpnový turnaj ŠKO-ENERGO CUP 2020 ovládl švýcarský tým Floorball Köniz. Až poslední zápas rozhodl o tom, že druhé místo patří Tatranu Teka Střešovice. A to i přesto, že v neděli pražský tým padl 4:5 po nájezdech s třetím mužstvem Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. Nejlepším střelcem se stal s pěti góly Manuel Maurer z Könizu, ten se dostal i do výběru hvězd celého turnaje. Nejlépe nahrával tatranský Filip Langer (sedm asistencí).

16.8.2020 17:57 Boleslav srovnala s Tatranem v poslední sekundě, zvládla i nájezdy. I tak je třetí

Pořádající tým Předvýběr.CZ Mladá Boleslav vyhrál 5:4 po nájezdech nad Tatranem Teka Střešovice. Rozhodující slovo měl Jan Natov, který jedinou sekundu před koncem srovnával, načež rozhodl i nájezdy. I přes výhru končí Mladá Boleslav na turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2020 třetí. Ztráta bodu rozhodla o tom, že Tatran obsadil druhé místo a celý turnaj ovládl Floorball Köniz ze Švýcarska.

16.8.2020 15:04 S Bohemians to vypadalo nadějně, nakonec Köniz urval jasné vítězství

Floorball Köniz ve svém třetím utkání na turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2020 zvítězil nad FbŠ Bohemians 11:6. Před posledním duelem mezi Mladou Boleslaví a Tatranem drží první příčku, z ní je může sesadit pouze vítězství pražského klubu.

15.8.2020 21:02 Mladá Boleslav měření s Könizem nezvládla, padla 4:9

Floorball Köniz napravil páteční prohru s Tatranem a v sobotu si ve fyzicky náročném utkání poradil s pořádajícím týmem Předvýběr.CZ Mladá Boleslav poměrem 9:4. Gólem a asistencí k tomu pomohl český florbalista Martin Kisugite. Ukázal se i Pascal Michel čtyřmi body (2+2).

15.8.2020 18:18 Tatran si přes vypjaté momenty hladce poradil s Bohemians 10:3

Flrobalisté FbŠ Bohemians prohráli i druhé utkání na turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2020, po Mladé Boleslavi padli i s Tatranem Teka Střešovice, a to jednoznačně 3:10. Naopak Tatran se raduje z druhé výhry po pátečním úspěchu nad Könizem.