Hvězdy turnaje: vyhraje Kronberg, Zaugg, Tomašík nebo Eliáš?

Publikováno 10.7.2022 17:28

ŠKO-ENERGO CUP bude i roce 2022 turnajem florbalových hvězd - těch současných i vycházejících. Kdo nejvíc zazáří od 29. do 31. července při klání v Mladé Boleslavi? 

Hvězdy turnaje: vyhraje Kronberg, Zaugg, Tomašík nebo Eliáš?

Ačkoliv soupisky pro ŠKO-ENERGO CUP 2022 ještě nejsou definitivně uzavřené, jedno odhadovat můžeme: mezi mezinárodně nejostřílenější hráče by měl patřit Ketil Kronberg, jenž sice pár týdnů po turnaji oslaví 42. narozeniny, ale s IBK Dalen se domluvil, že v klubu přidá i šestnáctou sezonu. „Je jasné, že po takové době Dalen miluju. Cítím ke klubu silné pouto, Dalen mě formoval jako hráče i člověka,“ nechal se slyšet, když po minulé sezoně oznamoval pokračování. Mimochodem, loni se s Norskem účastnil svého jedenáctého mistrovství světa. 

Co dokáže Jan Zaugg, ukázal švýcarský reprezentant boleslavským fanouškům už před rokem. Ve třech zápasech ŠKO-ENERGO CUPU 2021 nasbíral devět bodů (6+3) a byl nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem turnaje. 

„V Mladé Boleslavi jsme se cítili dobře a jsme rádi, že jsme turnaj vyhráli,“ hodnotil Zaugg na konci minulého ročníku, ačkoliv se všemi výkony spokojený nebyl: „Proti domácímu týmu jsme hráli opravdu špatně,“ připomněl prohru 3:9. 

Ve zmíněném letním klání na boleslavské straně zářil Milan Tomašík - a samozřejmě nejen tehdy. V minulé sezoně coby zaskakující kapitán v době rekonvalescence Jana Natova dovedl Mladou Boleslav k českému titulu. 

„Těšíme se na další sezonu a z minulosti víme, že ŠKO-ENERGO CUP je pro nás dobrou příležitostí, jak se kvalitně připravit,“ řekl Tomašík. 

A pak je tu hvězdička z kategorie vycházejících. Těch bychom z výběru české reprezentace do 19 let mohli ze své podstaty jmenovat víc. Vybíráme hráče, který už nasál superfinálovou atmosféru: osmnáctiletý Filip Eliáš zvládl v O2 areně přes 10 minut a z tohoto pohledu patří v současném juniorském výběru k nejzkušenějším. 

Která z hvězd se bude radovat na ŠKO-ENERGO CUPU 2022? 

Dále čtěte

1.8.2022 09:08 Nájezdy rozhodly o triumfu domácích, třetí místo pro Dalen

Známe pořadí ŠKO-ENERGO CUPU 2022. Mezinárodní florbalový turnaj v Mladé Boleslavi patřil domácímu týmu Předvýběr.CZ Florbal MB, který se v závěrečném dnu posunul do čela před do té doby neporažený Floorball Köniz. IBK Dalen si vybojoval třetí místo ve vzájemném duelu s českou reprezentací do 19 let.

31.7.2022 12:22 Konečné umístění a all-star výběr turnaje

Nedělní program ŠKO-ENERGO CUPU 2022 definitivně určil pořadí týmů šestého ročníku mezinárodního florbalového turnaje v Mladé Boleslavi. Z triumfu se raduje pořádající Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, který o celkovém prvenství rozhodl vyhranými nájezdy v závěrečném utkání s Floorball Köniz. Známe také složení all-star výběru turnaje a nejlepšího střelce. 

30.7.2022 23:18 Tři týmy zůstávají ve hře o celkový triumf

Před závěrečným dnem ŠKO-ENERGO CUPU 2022 zůstávají ve hře o celkový triumf tři týmy. Pány situace jsou týmy Floorball Köniz a pořádající Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, které čeká vzájemný zápas. Teoreticky se však vítězem může stát i česká reprezentace do 19 let, pokud zvítězí za tři body nad IBK Dalen a zároveň Boleslav získá ze svého závěrečného souboje dva body a zápasové skóre bude velmi nízké. 

29.7.2022 21:12 První výhry pro juniorskou reprezentaci a Köniz

Po pátečním programu ŠKO-ENERGO CUPU 2022 vévodí tabulce Floorball Köniz, jenž vyhrál švýcarsko-švédský souboj nad IBK Dalen 9:5. Ještě před tím v zahajovacím utkání turnaje slavila česká reprezentace do 19 let, jenž otočila bitvu s domácí Mladou Boleslavi a zvítězila 6:5 po nájezdech.

29.7.2022 09:01 Videopřenosy ze všech zápasů zdarma!

Videopřenosy ze všech utkání ŠKO-ENERGO CUPU 2022 poběží na platformě TVcom.CZ s komentářem v češtině v podání Richarda Wagnera. Odkazy na jednotlivé streamy najdete v článku. 

Partneři turnaje