Boleslav - Bohemians 8:6, přestřelku na úvod turnaje zvládla lépe Bolka

Publikováno 3.8.2023 20:22

Premiérový zápas na ŠKO-ENERGO CUPU 2023 svedl proti sobě oba české zástupce, tedy domácí Mladou Boleslav a pražské Bohemians. Diváky v Městské sportovní hale čekala velice atraktivní a gólová podívaná. Oba týmy se přetahovaly o každý centimetr na hřišti a výsledkem byla tuhá bitva, kdy každou chvilku vyhrával někdo jiný. Zápas nakonec ovládla Bolka 8:6, a jak si ke konečným třem bodům došla si budete muset přečíst níže. 

Boleslav - Bohemians 8:6, přestřelku na úvod turnaje zvládla lépe Bolka

Do prvních opravdu velkých šancí se dostala Bolka a její hráči, kteří se vždy po nepřesné přihrávce soupeře objevili úplně samotní před brankářem Kovaříkem, ale často netrefili soupeřovu svatyni. To hráči Bohemky byli v zakončení úspěšnější, když zelenobílé poslal do vedení Petrák. Následně se hra přelévala z jedné poloviny na druhou, ale oba brankáři své týmy drželi nad vodou. Patnáctá minuta zápasu byla pro Bohemians minutou hrůzy, protože prvně srovnal Tokoš po Tomašíkově přihrávce a následně Bolku poslal do vedení Zoufalý. Ten přidal svůj druhý gól v zápase v čase 16:28. O stejně bídné minutě můžeme mluvit i v případě Bolky, protože v předposledních šedesáti vteřinách první periody snížila Bohemka prvně zásluhou Gajdoše a následně srovnala na 3:3 po využití přesilovky, kdy na konci celé akce byl Malič.

Lépe do druhé třetiny vletěla Bolka, která se dostala do vedení zásluhou Sládka a následně zvýšila na 5:3, když Punčochář skóroval po střele tahem. Bohemka se dostávala více na balónek, ale dělala mnoho chyb v rozehrávce, z čehož pramenily příležitosti Bolky, ale ty zůstaly nevyužité. Svěřenci Joonase Naavy se průběžně nechali vylučovat. Prvně Besta za sekání a následně Seibert za hrubost. Jak hru 5 na 3, tak 5 na 4 Bohemka využila a srovnala na 5:5 po gólech bratrů Karla Petráka a Jaroslava Petráka. Domácí Šebek našel Tomašíka, který prostřelil Kovaříka. Oba pánové si o dvě a půl minuty později prohodili role, když Milan Tomašík na gól přihrával Danielu Šebkovi. Do kabin se šlo za stavu 7:5 pro domácí Bolku

Nová posila Jakub Vařecha, který byl ještě dopoledne na tréninku nově vznikajícího cyklu juniorské reprezentace, naskočil do třetí periody a vedl si velmi dobře. Bolka se snažila kontrolovat hru držením balónku. Na ochozech Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi se objevil také bývalý hráč Bolky, nynější hráč Sparty, Jiří Curney. Nutno dodat, že mezi tři tyče Bohemians se dnes postavil debutant za A tým, sedmnáctiletý Miroslav Kovařík. 

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav – FbŠ Bohemians 8:6 (3:3, 4:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Tokoš (Tomašík), 15. Zoufalý (Bína), 17. Zoufalý (Sládek) , 22. Sládek (Gašparík), 26. Punčochář, 36. Tomašík (Šebek), 38. Šebek (Tomašík), 60. Natov -  8. Petrák (Malič), 19. Gajdoš (Virga), 19. Malič (Petrák), 34. K. Petrák (Krebner), 35. J. Petrák (K. Petrák), 60. Šebek (Krebner). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 6:1. Využití: 1:4. Diváků: 320.

Dále čtěte

7.8.2023 10:06 Konečné pořadí a all-star tým turnaje

Popáté v sedmileté historii mezinárodního florbalového turnaje v Mladé Boleslavi je vítězem domácí tým. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav obhájil prvenství z minulého roku.

6.8.2023 10:45 Nedělní výsledky: pátý triumf pro Bolku

Závěrečný den ŠKO-ENERGO CUPU 2023 sice nenabídl bitvu o první místo na turnaji, které měla jisté domácí Mladá Boleslav, ale jinak se mohlo další pořadí turnaje úplně změnit. Hlavní metou pro ostatní tři týmy byla stříbrná příčka, ke které před zápasy měl nejblíž švédský Warberg IC.

5.8.2023 21:46 Sobotní výsledky: Bolka rozhodla o triumfu již v sobotu

Sobotní zápasy na ŠKO-ENERGO CUPu 2023 byly gólově velice bohaté, když v obou utkáních padlo dohromady 25 branek. Důležitou informací je, že domácí Mladá Boleslav si zajistila vítězství v turnaji, protože porazila Warberg IC 5:3. Bojuje se tedy už „jen„ o stříbrou pozici, kterou mohou získat všechny ostatní týmy v turnaji. V odpoledním zápase Köniz porazil Bohemians 9:8 v nájezdovém rozstřelu.

4.8.2023 21:22 Köniz Bern - Warberg 6:7, nováček turnaje ze Švédska dokonal parádní obrat

V cizokrajném souboji mezi švýcarským Könizem a švédským Warbergem diváci viděli napínavý a gólově bohatý zápas. Oba týmy se střídavě ujímaly vedení, ale nakonec Warberg zvítězil 7:6 díky efektivnímu útoku a brance kapitána Larssona ve třetí periodě. Köniz a Warberg předvedly skvělý výkon s neustálými obraty. Zápas byl plný gólů a napětí až do samého závěru. Švýcarský tým bojoval, ale k vyrovnání mu nakonec trochu chybělo.

27.7.2023 16:28 Turnaj hvězd. Kdo zářil na minulých ročnících?

Sportovní léto v Mladé Boleslavi je pravidelně ozdobené mezinárodním florbalovým turnajem už od roku 2017. Za tu dobu už mezi mantinely zazářilo mnoho hvězd. Připomeňte si, jak vypadalo složení all-star týmů jednotlivých ročníků.

Partneři turnaje