Sobotní výsledky: Bolka rozhodla o triumfu již v sobotu

Publikováno 5.8.2023 21:46

Sobotní zápasy na ŠKO-ENERGO CUPu 2023 byly gólově velice bohaté, když v obou utkáních padlo dohromady 25 branek. Důležitou informací je, že domácí Mladá Boleslav si zajistila vítězství v turnaji, protože porazila Warberg IC 5:3. Bojuje se tedy už „jen„ o stříbrou pozici, kterou mohou získat všechny ostatní týmy v turnaji. V odpoledním zápase Köniz porazil Bohemians 9:8 v nájezdovém rozstřelu.

Sobotní výsledky: Bolka rozhodla o triumfu již v sobotu

Zápas, ve kterém neměl nikdo nic jistého, tak by se dalo popsat utkání mezi Könizem a Bohemians. V úvodu se ujal vedení Köniz, ale nevydrželo mu to moc dlouho, protože Bohemka postupně vyrovnala a následně otočila stav zápasu na skóre 3:2, za kterého se poprvé odcházelo do šaten. Köniz jak politý živou vodou přišel do druhé třetiny. Za sedm minut nasázel Bohemians tři góly a převzal otěže zápasu, jenže Bohemians po polovině hry netrvalo ani minutu vyrovnání na 5:5. Za zmínku rozhodně stojí pánové Blomkvist a Buršík, kteří dali shodně čtyři branky. Köniz zvládl do druhé sirény přidat jednu branku, proto vedl 6:5. Bohemka až do zápasu dotahovala a tři a půl minuty před koncem třetí třetiny srovnal čtvrtým gólem Jakub Buršík (8:8). V penaltovém rozstřelu zvítězil Köniz 2:1. Vítěznou trefu vstřelil Luca Graf. 

Na podvečerní zápas dorazilo výrazně více fanoušků než na předešlé utkání. Souboj o první místo, pokud zápas skončí v základní hrací době, začala lépe Bolka. První branku vstřelila nová posila Adam Delong. Bolka sice obdržela branku od kapitána Warbergu Larssona, ale sama znovu utekla do těsného vedení po gólu Natova. Druhá perioda patřila Warbergu, který otočil průběh utkání a dostal se do vedení 3:2. Poslední dějství však patřilo pro změnuo domácí Bolce, která vstřelila tři branky. Rozhodující branku vstřelil premiérový střelec Jakub Vařecha.

FbŠ Bohemians - Floorball Köniz Bern 8:9 po nájezdech (3:2,2:4,3:2)

Branky a nahrávky:  12. Buršík (K. Petrák), 18. Buršík, 19. J. Petrák (K. Petrák), 33. Gajdoš (Kvasnica), 33. Buršík (K. Petrák), 52. J. Petrák (Krebner), 53. J. Petrák (Kyselka), 57. Buršík (Petrák) - 5. Blomkvist (Engel), 19. Blomkvist (Gerber), 23. Aebersold (Hemrle), 27. Tringaniello (Zaugg), 27. Aebersold (Bühler), 36. Bühler (Aebersold), 44. Blomkvist (Abrahamsson), 52. Blomkvist (Engel), rozhodující nájezd Graf. Rozhodčí: Brejcha, Herman. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 213.

Předvýběr. CZ Florbal Mladá Boleslav - Warberg IC 5:3 (2:1,0:2,3:0)

Branky a nahrávky: 4. Delong, 15. Natov (Suchánek), 46. Suchánek (Punčochář), 48. Vařecha (Tomašík), 60. Sládek - 7. Larsson (Källerteg), 26. Jonsson (Stadin), 39. Erheden (Eriksson) Rozhodčí: Kostinek, Leibel. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 355.

Dále čtěte

7.8.2023 10:06 Konečné pořadí a all-star tým turnaje

Popáté v sedmileté historii mezinárodního florbalového turnaje v Mladé Boleslavi je vítězem domácí tým. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav obhájil prvenství z minulého roku.

6.8.2023 10:45 Nedělní výsledky: pátý triumf pro Bolku

Závěrečný den ŠKO-ENERGO CUPU 2023 sice nenabídl bitvu o první místo na turnaji, které měla jisté domácí Mladá Boleslav, ale jinak se mohlo další pořadí turnaje úplně změnit. Hlavní metou pro ostatní tři týmy byla stříbrná příčka, ke které před zápasy měl nejblíž švédský Warberg IC.

4.8.2023 21:22 Köniz Bern - Warberg 6:7, nováček turnaje ze Švédska dokonal parádní obrat

V cizokrajném souboji mezi švýcarským Könizem a švédským Warbergem diváci viděli napínavý a gólově bohatý zápas. Oba týmy se střídavě ujímaly vedení, ale nakonec Warberg zvítězil 7:6 díky efektivnímu útoku a brance kapitána Larssona ve třetí periodě. Köniz a Warberg předvedly skvělý výkon s neustálými obraty. Zápas byl plný gólů a napětí až do samého závěru. Švýcarský tým bojoval, ale k vyrovnání mu nakonec trochu chybělo.

3.8.2023 20:22 Boleslav - Bohemians 8:6, přestřelku na úvod turnaje zvládla lépe Bolka

Premiérový zápas na ŠKO-ENERGO CUPU 2023 svedl proti sobě oba české zástupce, tedy domácí Mladou Boleslav a pražské Bohemians. Diváky v Městské sportovní hale čekala velice atraktivní a gólová podívaná. Oba týmy se přetahovaly o každý centimetr na hřišti a výsledkem byla tuhá bitva, kdy každou chvilku vyhrával někdo jiný. Zápas nakonec ovládla Bolka 8:6, a jak si ke konečným třem bodům došla si budete muset přečíst níže. 

27.7.2023 16:28 Turnaj hvězd. Kdo zářil na minulých ročnících?

Sportovní léto v Mladé Boleslavi je pravidelně ozdobené mezinárodním florbalovým turnajem už od roku 2017. Za tu dobu už mezi mantinely zazářilo mnoho hvězd. Připomeňte si, jak vypadalo složení all-star týmů jednotlivých ročníků.

Partneři turnaje