Nedělní výsledky: pátý triumf pro Bolku

Publikováno 6.8.2023 10:45

Závěrečný den ŠKO-ENERGO CUPU 2023 sice nenabídl bitvu o první místo na turnaji, které měla jisté domácí Mladá Boleslav, ale jinak se mohlo další pořadí turnaje úplně změnit. Hlavní metou pro ostatní tři týmy byla stříbrná příčka, ke které před zápasy měl nejblíž švédský Warberg IC.

Bohemians se dostávali do větších šancí hned od začátku svého dopoledního utkání, ale Warberg držel brankář Oskar Winbo, pro kterého to byl první zápas na turnaji. Až v čase 8:09 propálil Jakub Buršík střelou na bližší tyč švédského gólmana. Druhý gól přidal ještě kapitán Zezulka střelou na vzdálenější tyč, jenže následně přišla studená švédská sprcha, protože Warberg vstřelil dvě branky v průběhu pěti vteřin. Prvně se trefil Holmer a následně ihned po buly Hugo Jonnson. Naposledy poslal Bohemku do vedení v první periodě Karel Pterák, ale následně to byla znovu švédská bouře, která postihla klokany. Prvně vyrovnal Birgersson. Do vedení švédský tým poslal Johan Stadin a do dvougólového náskoku poslal modré barvy Albin Grönlund (5:3).

Druhá perioda začala lépe pro Bohemians, protože už tři minuty po pobytu na hřišti snížil na 4:5 střelou mezi nohy Matyáš Krebner. V desáté minutě byl v samostatném úniku Lukáš Rada. Byl faulován a rozhodčí Tomáš Kostinek nařídil trestné střílení. Karel Petrák si dokázal položit brankáře Winba, ale místo odkryté branky trefil pouze ruku ležícího gólmana. Na vyrovnání si tedy Bohemka musela počkat až do času 31:02, kdy Oskara Winba propálil kapitán Bohemians Vojtěch Zezulka. Přesilovou hru využil Jakub Buršík a otočil na 6:5 pro Bohemians.

Druhé trestné střílení v zápase dostal tým Michala Jedličky k dispozici na začátku třetí třetiny. Jakub Buršík nájezd proměnil a zvýšil vedení klokanů (7:5). Po půl minutě hry vstřelil kontaktní branku Joel Birgersson. Vyrovnání měl na holi Phillip Erheden, jenže tutovku před Hyršlem neproměnil. V podobné situaci se objevil také na druhé straně Karel Petrák a jeho zakončení připomínalo to Erhedenovo, také neproměnil. Necelé tři minuty před koncem zvýšil na 8:6 pro Bohemians Karel Petrák. Warberg se nenechal zaskočit a sto vteřin před koncem vstřelil kontaktní branku, která držela naděje Warbergu. Byl to Jakub Buršík, který definitivně ukončil šance na body Warbergu, když půl minuty před koncem zvýšil na 9:7.

Warberg IC - FbŠ Bohemians 7:9 (5:3,0:3,2:3)

Branky a nahrávky: 14. Holmer (Grönlund), 14. Jonnson (Larsson), 16. Birgersson, 17. Stadin, 20. Grönlund, 41. Birgersson (Reinholdsson), 59. Birgersson (Stadin) - 9. Buršík (Krebner), 11. Zezulka (K. Petrák), 16. K. Petrák (Krebner), 23. Krebner (Zezulka), 32. Zezulka (Buršík), 39. J. Petrák (Buršík), 41. Buršík, 57. K. Petrák (Krebner), 60. Buršík. Rozhodčí: Baloun, Kostinek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváků: 155.

Poslední zápas ŠKO-ENERGO CUPU začal lépe už jistý vítěz turnaje, tedy domácí Bolka, která už v páté minutě vedla po zásluze Lukáše Punčocháře. Dominanci na hřišti ještě utvrdila rána Milana Tomašíka, která zapadla do pravého horního rohu. A gólová radost domácích pokračovala i nadále, protože v čase 7:22 zvýšil na 3:0 Michal Sládek. Slibné příležitosti měl také Köniz, ale reprezentační brankář Lukáš Bauer výborně vychytal všechny rány švýcarských florbalistů. Zatímco kanonáda Bolky na druhé straně pokračovala - trefil se také Daniel Šebek. V čase 14:18 také Köniz ochutnal, jaké to je vstřelit branku, když Bauera prostřelil na přední tyči Raúl Willfratt. Druhou branku Könizu v první periodě vstřelil Pascal Michel, ale ještě před první sirénou zvýšil na 5:2 pro Bolku Jakub Vařecha.

Druhá třetina patřila Könizu, který postupně dotahoval manko z první třetiny. Postupně až do vyrovnaného stavu dali gól Zaugg, Bühler a Tringaniello. Ani ne po pěti minutách druhé periody bylo srovnáno 5:5. Vedení Bolce vrátil Daniel Šebek po nepřesné rozehrávce soupeře. Na 7:5 pro domácí zvyšoval Adam Delong. Spolupráce na trase Delong - Vařecha evidentně funguje, protože se zasloužila vzápětí o další branku a zvýšila vedení Bolky na 8:5. Köniz měl následně k dispozici nájezd po faulu Besty, ale Bauer ho výtečně vychytal. Hosté přesto snížili po brance Abrahamssona. Poslední branka ve druhé třetině přesto skončila mezi třemi tyčemi Könizu, protože Schwarze prostřelil Beneš.

Poslední dějství ŠKO-ENERGO CUPU 2023 nebylo příliš gólové, protože první branku třetí třetiny dal až v čase 47:35 Jakub Bína a upevnil vedení Bolky 10:6. Dvě minuty potom fauloval vrážením kapitán Könizu Jan Zaugg a Mladá Boleslav přesilovou hru využila, když se trefil kapitán Jan Natov. Svou druhou branku v zápase vstřelil také Michal Sládek. Poslední gól celého turnaje měl na svědomí hráč Könizu Mike Gerber.

Předvýběr. CZ Florbal Mladá Boleslav - Floorbal Köniz Bern 12:7 (5:2, 4:4, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Punčochář (Natov), 6. Tomášík (Gruber), 8. Sládek (Gašparík), 10. Šebek (Sládek), 19. Vařecha (Delong), 27. Šebek, 28. Delong (Vařecha), 31. Delong (Vařecha), 37. Beneš (Bína), 48. Bína, 53. Natov (Delong), 57. Sládek (Šebek) - 15. Willfratt (Michel), 18. Michel (Ruh), 23. Zaugg (Abrahamsson), 25. Bühler (Rottaris), 25. Tringaniello (Blomkvist), 34. Abrahamsson (Ruh), 59. Gerber (Schwarz).  Rozhodčí: Brejcha, Herman. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 392.

Dále čtěte

7.8.2023 10:06 Konečné pořadí a all-star tým turnaje

Popáté v sedmileté historii mezinárodního florbalového turnaje v Mladé Boleslavi je vítězem domácí tým. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav obhájil prvenství z minulého roku.

5.8.2023 21:46 Sobotní výsledky: Bolka rozhodla o triumfu již v sobotu

Sobotní zápasy na ŠKO-ENERGO CUPu 2023 byly gólově velice bohaté, když v obou utkáních padlo dohromady 25 branek. Důležitou informací je, že domácí Mladá Boleslav si zajistila vítězství v turnaji, protože porazila Warberg IC 5:3. Bojuje se tedy už „jen„ o stříbrou pozici, kterou mohou získat všechny ostatní týmy v turnaji. V odpoledním zápase Köniz porazil Bohemians 9:8 v nájezdovém rozstřelu.

4.8.2023 21:22 Köniz Bern - Warberg 6:7, nováček turnaje ze Švédska dokonal parádní obrat

V cizokrajném souboji mezi švýcarským Könizem a švédským Warbergem diváci viděli napínavý a gólově bohatý zápas. Oba týmy se střídavě ujímaly vedení, ale nakonec Warberg zvítězil 7:6 díky efektivnímu útoku a brance kapitána Larssona ve třetí periodě. Köniz a Warberg předvedly skvělý výkon s neustálými obraty. Zápas byl plný gólů a napětí až do samého závěru. Švýcarský tým bojoval, ale k vyrovnání mu nakonec trochu chybělo.

3.8.2023 20:22 Boleslav - Bohemians 8:6, přestřelku na úvod turnaje zvládla lépe Bolka

Premiérový zápas na ŠKO-ENERGO CUPU 2023 svedl proti sobě oba české zástupce, tedy domácí Mladou Boleslav a pražské Bohemians. Diváky v Městské sportovní hale čekala velice atraktivní a gólová podívaná. Oba týmy se přetahovaly o každý centimetr na hřišti a výsledkem byla tuhá bitva, kdy každou chvilku vyhrával někdo jiný. Zápas nakonec ovládla Bolka 8:6, a jak si ke konečným třem bodům došla si budete muset přečíst níže.

27.7.2023 16:28 Turnaj hvězd. Kdo zářil na minulých ročnících?

Sportovní léto v Mladé Boleslavi je pravidelně ozdobené mezinárodním florbalovým turnajem už od roku 2017. Za tu dobu už mezi mantinely zazářilo mnoho hvězd. Připomeňte si, jak vypadalo složení all-star týmů jednotlivých ročníků.