Köniz Bern - Warberg 6:7, nováček turnaje ze Švédska dokonal parádní obrat

Publikováno 4.8.2023 21:22

V cizokrajném souboji mezi švýcarským Könizem a švédským Warbergem diváci viděli napínavý a gólově bohatý zápas. Oba týmy se střídavě ujímaly vedení, ale nakonec Warberg zvítězil 7:6 díky efektivnímu útoku a brance kapitána Larssona ve třetí periodě. Köniz a Warberg předvedly skvělý výkon s neustálými obraty. Zápas byl plný gólů a napětí až do samého závěru. Švýcarský tým bojoval, ale k vyrovnání mu nakonec trochu chybělo.

Köniz Bern - Warberg 6:7, nováček turnaje ze Švédska dokonal parádní obrat

Souboj mezi švýcarkým Könizem a švédským Warbergem začal velkou bitvou už od začátku, ale gólový účet zápasu otevřel „až“ v čase 9:55 Švéd Birgersson. Švýcarská odpověď netrvala dlouho, když po necelé půl minutě srovnal na 1:1 kapitán Könizu Jan Zaugg. Ještě v téže minutě poslal švýcarský celek do vedení Willfratt. Ale diváci byli svědky velice gólové a atraktivní první třetiny, protože osm minut před jejím koncem srovnal na 2:2 Filip Erheden. Vyrovnaný stav trval pouhých 25 vteřin, když druhý gól v zápase vstřelil kapitán Könizu Jan Zaugg. Za stavu 3:2 se odcházelo do kabin.

Vedení v utkání dvě minuty po začátku druhé periody upevnil jediný Fin v barvách Könizu Otto Lehkosuo. Kontaktní branku v podobě snížení na 3:4 vstřelil Joel Birgersson. Vyrovnáno bylo v čase 29:47, když brankáře Kramera prostřelil Švéd Eriksson. Warberg následně přitlačil na svého soupeře a to neslo své ovoce. Prvně poslal Švédy do vedení Johnsson. Na dvougólový odskok zvýšil Max Källerteg. Za stavu 6:4 pro Warberg se taky druhá třetina dohrála.

Ve třetí periodě se čekalo na branku nejdéle, konkrétně dvanáct minut a pět vteřin. Přesilovou hru využil Mike Gerber a snížil na 5:6. Vyrovnávací ránu vystřelil Otto Lehkosuo. Remízový stav nevydržel moc dlouho, protože kapitán Warbergu Larsson upravil na 7:6 jen 28 vteřinách od předešlého gólu. I přes závěrečný tlak soupeře se Warbergu podařilo uhájit vítězství.

Floorbal Köniz Bern – Warberg IC 6:7 (3:2, 1:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Zaugg (Abrahamsson), 11. Willfratt (Gerber), 13. Zaugg (Rottaris), 22. Lehkosuo (Blomkvist), 53. Gerber (Willfratt), 54. Lehkosuo (Zaugg)  - 10. Birgersson (Lövenfors), 12. Erheden (Birgersson), 23. Birgersson (Erheden), 30. Eriksson (Grönli), 35. Johnsson (Holmer), 40. Källerteg, 54. Larsson (Eriksson) . Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváků: 137.


Dále čtěte

7.8.2023 10:06 Konečné pořadí a all-star tým turnaje

Popáté v sedmileté historii mezinárodního florbalového turnaje v Mladé Boleslavi je vítězem domácí tým. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav obhájil prvenství z minulého roku.

6.8.2023 10:45 Nedělní výsledky: pátý triumf pro Bolku

Závěrečný den ŠKO-ENERGO CUPU 2023 sice nenabídl bitvu o první místo na turnaji, které měla jisté domácí Mladá Boleslav, ale jinak se mohlo další pořadí turnaje úplně změnit. Hlavní metou pro ostatní tři týmy byla stříbrná příčka, ke které před zápasy měl nejblíž švédský Warberg IC.

5.8.2023 21:46 Sobotní výsledky: Bolka rozhodla o triumfu již v sobotu

Sobotní zápasy na ŠKO-ENERGO CUPu 2023 byly gólově velice bohaté, když v obou utkáních padlo dohromady 25 branek. Důležitou informací je, že domácí Mladá Boleslav si zajistila vítězství v turnaji, protože porazila Warberg IC 5:3. Bojuje se tedy už „jen„ o stříbrou pozici, kterou mohou získat všechny ostatní týmy v turnaji. V odpoledním zápase Köniz porazil Bohemians 9:8 v nájezdovém rozstřelu.

3.8.2023 20:22 Boleslav - Bohemians 8:6, přestřelku na úvod turnaje zvládla lépe Bolka

Premiérový zápas na ŠKO-ENERGO CUPU 2023 svedl proti sobě oba české zástupce, tedy domácí Mladou Boleslav a pražské Bohemians. Diváky v Městské sportovní hale čekala velice atraktivní a gólová podívaná. Oba týmy se přetahovaly o každý centimetr na hřišti a výsledkem byla tuhá bitva, kdy každou chvilku vyhrával někdo jiný. Zápas nakonec ovládla Bolka 8:6, a jak si ke konečným třem bodům došla si budete muset přečíst níže. 

27.7.2023 16:28 Turnaj hvězd. Kdo zářil na minulých ročnících?

Sportovní léto v Mladé Boleslavi je pravidelně ozdobené mezinárodním florbalovým turnajem už od roku 2017. Za tu dobu už mezi mantinely zazářilo mnoho hvězd. Připomeňte si, jak vypadalo složení all-star týmů jednotlivých ročníků.

Partneři turnaje